Warto zadbać o świąteczną atmosferę w pracy!
Podsumowanie roku, rozliczanie faktur, dopinanie umów – wszystko po to, by zdążyć przed końcem roku. W wielu firmach grudzień to najbardziej intensywny okres w pracy. Pomimo tego, a może właśnie z tego powodu, warto zadbać o wprowadzenie świątecznej atmosfery.
2015-12-16, 10:38

Najbardziej oczywistym elementem pozwalającymi na poczucie Bożonarodzeniowego nastroju ze strony pracodawcy jest ustawienie w firmie choinki. Często w firmach to pracownicy dostają możliwość jej przystrojenia. To świetna okazja do tego, by na chwilę oderwać się od obowiązków i porozmawiać ze współpracownikami o czymś innym niż nierozliczone faktury z zeszłego miesiąca.

W wielu firmach co roku organizowane są Wigilie, podczas których pracodawcy i pracownicy mają możliwość złożenia sobie świątecznych życzeń. Choć zdarzają się osoby, które twierdzą, że nie mają czasu i ochoty na takie spotkanie, nie warto z niego rezygnować. Dlaczego? Ponieważ tego oczekuje się od pracodawcy. Tak po prostu jest. Choć pracownicy po cichu narzekają na to, że nie chcą brać udziału w firmowej Wigilii, byliby zdumieni gdyby pewnego roku po prostu się nie odbyła. Jeżeli pracownicy nie chcą uczestniczyć w wystawnej wigilijnej kolacji nie ma sensu ich do tego przymuszać i organizować hucznego wydarzenia wbrew ich woli. Oczywiście, nie ma sensu organizować wielkiej kolacji i robić czegoś wbrew swoim pracownikom. Jednak godzinne spotkanie przy choince, życzenia i kilka zaśpiewanych kolęd na pewno spotkają się z zadowoleniem wszystkich osób biorących udział w wigilii.

Bardzo miłym i oczekiwanym gestem ze strony pracodawcy jest też obdarowanie pracowników (a często także ich pociech) niewielkimi podarunkami. Mowa tu o drobnych prezentach, drobiazgach, które ucieszą współpracowników. Co to może być? To już zależy od wyobraźni i pomysłowości działu HR.

Świąteczny nastrój to jednak nie tylko branie - to przede wszystkim dawanie. Coraz więcej firm lub zespołów pracowników decyduje się na zorganizowanie świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących. Sposobów na sprawienie komuś radości jest naprawdę wiele - można zaangażować się w akcje ogólnopolskie lub lokalne. Warto sprawdzić, czy niedaleko naszej firmy nie znajduje się Dom Dziecka, szpital lub Dom Samotnej Matki. Można także nawiązać współpracę z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się zbieraniem świątecznych darów. Nie muszą być one wyłącznie materialne. W ramach świątecznej pomocy można ofiarować także swój czas lub umiejętności np. pomóc komuś w odrobieniu lekcji lub codziennych zakupach.

W tym czasie nie powinno się także zapomnieć o swoich klientach, współpracownikach, czy dostawcach. Warto obdarować ich małym prezentem lub wysłać kartkę świąteczną. Ten miły gest na pewno zostanie przez nich doceniony i zaowocuje jeszcze lepszą współpracą w nowym roku.

KONTAKT / AUTOR
Marta Bober
PR Manager
Smart MBC
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy