Rozwiązanie dla kandydatów chcących wyróżnić się na rynku pracy - na przykładzie stewarda/stewardessy
Wiele osób, szukających pracy, staje przed wyzwaniem, jakim jest duża konkurencja na rynku pracy. Wyróżnienie się spośród licznych kandydatów o podobnych kompetencjach może być dużym problemem, szczególnie w przypadku bardzo atrakcyjnych stanowisk, cieszących się dużą popularnością
2015-10-19, 08:54

Smart MBC proponuje jednak szereg nowoczesnych narzędzi, dzięki którym z łatwością można rozwiązać ten problem. Oto propozycja, jaką przygotowaliśmy w związku z rosnącym zainteresowaniem pracą stewarda/stewardessy - jednego z najbardziej obleganych zawodów.

Cel:

  • dostarczenie większej ilości informacji na temat kandydata niż w standardowym CV
  • dostosowanie formy aplikacji do wymogów stanowiska
  • wyróżnienie się spośród innych kandydatów

Zastosowane rozwiązanie:

W zawodzie stewardessy niezwykle ważnym czynnikiem jest odpowiednia prezencja. Aby już na starcie pozwolić rekruterowi na ocenę naszego wyglądu i sposobu wysławiania się, proponujemy wideoprezentację. Dodatkową korzyścią - oprócz oryginalności tego pomysłu - jest możliwość opowiedzenia o swojej motywacji do podjęcia pracy.

Cechy psychologiczne kandydata mają ogromne znaczenie przy wyborze przyszłego stewarda lub stewardessy. Choć linie lotnicze przeprowadzają testy psychologiczne, wykorzystanie testów psychometrycznych pozwoli już na wstępie dostarczyć informacji o naszym optymalnym zachowaniu w pracy, reakcji na stres i stopniu dopasowania do pracy w przestworzach.

Ostatnie z narzędzi to Smart CV, które pozwoli w atrakcyjnej, elektronicznej formie zintegrować wideoprezentację, wyniki testów psychometrycznych, standardowe informacje z CV oraz wyszczególnić inne kompetencje, przydatne na tym stanowisku - takie jak np. certyfikaty językowe. Aplikacja w formie elektronicznej - oprócz wszystkich kluczowych informacji - może być znacznie bardziej zindywidualizowana niż papierowe CV, dzięki czemu już na wstępnym etapie rekrutacji możemy wywrzeć na rekruterze pozytywne wrażenie.

Efekt:

  • możliwość dostarczenia informacji kluczowych dla procesu rekrutacji już na jej wstępnym etapie
  • zwiększenie ilości dostarczanych informacji w porównaniu do klasycznego CV
  • atrakcyjna, nowoczesna aplikacja, która pozwala na spersonalizowanie dokumentów aplikacyjnych
  • możliwość wyróżnienia się spośród innych kandydatów
KONTAKT / AUTOR
Marta Bober
PR Manager
Smart MBC
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy