Chcesz być studentem - ambasadorem?
Rok akademicki rozpoczął się na dobre i studenci już zaaklimatyzowali się w swoim środowisku. Zaczynają się także poszukiwania dodatkowego zajęcia dla siebie. Dlaczego?
2015-10-20, 10:25

Każdy chce zdobyć nowe doświadczenie, którym później pochwali się w CV. Celem może być program ambasadorski.

Co kryje się pod nazwą „Program Ambasadorski”?

Przede wszystkim możliwość zdobycia cennego doświadczenia, które jest tak bardzo pożądane na rynku pracy. Programy te pozwalają obserwować i współpracować ze specjalistami z różnych branż. Udział w programie ambasadorskim może być pierwszym krokiem postawionym na drodze do wielkiej kariery.

Zadaniem studenta jest pomoc w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy wśród swoich kolegów z uczelni. Jak to wygląda w praktyce?

Wiele osób myśli, że praca ambasadora polega głównie na  przyklejaniu plakatów. Jest to jedynie jedno z wielu jego zadań. Oprócz tego ma także inne, poważniejsze obowiązki: organizację wydarzeń kreujących markę przedsiębiorstwa, promocję eventów, zajmowanie się marketingiem szeptanym oraz publikowanie ofert rekrutacyjnych na blogach uczelni czy stronie biura karier.

Uczestnictwo w “Programie Ambasadorskim” jest bardzo cennym doświadczeniem. Jednak czy można zyskać coś więcej? Oczywiście!

Pierwszą korzyścią, najbardziej interesującą studentów, jest możliwość odbycia stażu i podjęcia dalszego zatrudnienia w firmie. Podczas programu, ambasador poznaje strukturę firmy, kulturę, jak również osoby tam pracujące i zakres ich obowiązków. Uczestnik ma możliwość bezpłatnego uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez firmę, zdobycia doświadczenia w zakresie organizacji wydarzeń promocyjnych, warsztatów, konkursów czy wykładów. Kolejną korzyścią jest także zdobycie kontaktów jeszcze na studiach, co jest dużym atutem podczas budowania swojej ścieżki kariery.

Jednak to nie wszystkie zalety. Do innych można zaliczyć: karty sportowe i karty miejskie, firmowe upominki, vouchery na zagraniczne wakacje dla najlepszych ambasadorów czy stypendia jednorazowe lub wypłacane co miesiąc przez określony okres. Przedsiębiorstwa chcą także wyjść na przeciw oczekiwaniom studentów i oferują im także pakiet "welcome pack”, czyli tablet, iPad’y z dostępem do Internetu bądź produkty własnej marki. Starter taki może być okazją do nawiązania długofalowej współpracy i wykorzystania zdobytego doświadczenia studentów.

Czas mija nieubłaganie, za chwilę będzie styczeń i zmagania z egzaminami. Wiele Programów Ambasadorskich rozpoczyna się na przełomie października i listopada. Warto w tym okresie przeglądać oferty firm oraz wysyłać aplikacje zgłoszeniowe. Udział w programie jest dobrą okazją, by dobrze rozpocząć budowanie swojej kariery zawodowej. Nie ma na co czekać, CV samo się nie wypełni, a okres studiów jest najlepszym momentem na jego wzbogacenie.

KONTAKT / AUTOR
Marta Bober
PR Manager
Smart MBC
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy