Wideorekrutacja live rozwiązaniem na trudności rekrutacyjne
Procedura rekrutacyjna bywa czasochłonna i wymaga wiele wysiłku. Rekruter w szybkim czasie musi znaleźć osoby, które będą odpowiadały wymaganiom pracodawców.
2015-10-28, 11:22

Spoczywa na nim duża odpowiedzialność za tworzenie struktury organizacji pod względem zasobów ludzkich. Co HR-owiec może zrobić, by usprawnić swoją pracę?

Znalezienie idealnego Kandydata w pełni pasującego do danego stanowiska pracy jest niewątpliwie trudnym zadaniem. Błędy, które zaistnieją w procesie rekrutacyjnym będą niosły ze sobą poważne konsekwencje. Żeby zatrudnić pracownika, Rekruter najpierw musi przeanalizować setki CV i odbyć dziesiątki rozmów rekrutacyjnych. Problemem jest tutaj czas – firmy chcą otrzymać sylwetki potencjalnych pracowników jak najszybciej, ponieważ bywa tak, że w firmie nagle pojawia się niespodziewany wakat. Dlatego też niekiedy konieczne jest przeprowadzenie niemalże błyskawicznej rekrutacji

Koszty związane z procesem rekrutacyjnym są wysokie, więc Rekruter odpowiedzialny jest także za ich zredukowanie.  HR-owcy muszą zmierzyć się z zadaniem, którego wykonanie pozornie może okazać się niemożliwe. Gonią terminy, napięty harmonogram nie pozwala zaplanować rozmów kwalifikacyjnych. Jak zatem ustrzec się przed podjęciem niewłaściwej decyzji o zatrudnieniu?

Lekiem na ten problem jest nowoczesne narzędzie HR - wideorekrutacja. Jest ona odzwierciedleniem tradycyjnej rozmowy kwalifikacyjnej. Wersja wideorekrutacji live jest prosta i wygodna, a co najważniejsze umożliwia szybki i bezpośredni kontakt z Kandydatami. W krótkim czasie Rekruter może zapoznać się z większą ilością aplikacji, nie ponosząc przy tym kosztów związanych z tradycyjną rekrutacją. Narzędzie to dodatkowo pozwala na efektywną ocenę cech osobowych rozmówcy oraz jego kwalifikacji, poprzez zadanie odpowiednich pytań. Co ważne, można także sprawdzić znajomość języków obcych, którą deklarował Kandydat. Jak potwierdzają badania, większość aplikantów zamieszcza w swoich CV nieprawdziwe informacje. Dlatego wstępna weryfikacja umiejętności Kandydatów przed właściwą rozmową jest często konieczna. 

Rozmowa wideo jest także szansą dla Kandydatów. Daje ona możliwość zaprezentowania swojej osoby z jak najlepszej strony już na początku etapu rekrutacyjnego. Większość Kandydatów aplikuje na ciekawe i nowoczesne oferty pracy, które pozwolą im się wyróżnić, daletgo forma ta może być dla nich szczególnie atrakcyjna. By zachęcić ich do wysyłania swoich CV, firmy powinny wykorzystywać najnowsze technologie i wzbogacać swoje procesy rektrutacyjne. Co więcej, wykorzystanie wideorekrutacji pozwoli zredukować stres Kandydata, który będzie mógł odpowiadać na pytania w domowym zaciszu. 

Wideorekrutacja jest innowacyjnym rozwiązaniem, które ułatwia pracę Rekruterów i zwiększa skuteczność ich działań. Na rynku pojawiło się narzędzie, które pozwoli uniknąć błędów rekrutacyjnych. HR-owcy, którzy muszą zadbać o zmniejszenie czasu zatrudnienia oraz kosztów, powinni rozważyć wykorzystanie w swojej pracy wideorekrutacji live.

KONTAKT / AUTOR
Marta Bober
PR Manager
Smart MBC
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy