Jak wypracować umiejętność delegowania zadań u nowych managerów?
W związku z dynamicznym rozwojem firmy z branży usługowej i tworzeniem nowych zespołów, firma XYZ wyłoniła z grona swoich pracowników, kandydatów do objęcia stanowisk managerskich.
2016-06-26, 22:39

Osoby te nie mają doświadczenia w zarządzaniu ludźmi, lecz ich niewątpliwym atutem jest bardzo dobra znajomość branży, samej firmy oraz długi staż pracy. Firmie XYZ zależało na odpowiednim przeszkoleniu tych osób do pracy na nowym stanowisku. Przewidywano możliwe trudności w budowaniu nowych struktur z racji na fakt, że dotychczas przyszli managerowie zajmowali podobne miejsca w hierarchii firmy, względem osób, którymi mieli zarządzać.  

Cele:

  • odpowiednie przygotowanie pracowników do pracy na stanowiskach managerskich,
  • kształtowanie postaw umiejętnego delegowania zadań,
  • wypracowanie autorytetu nowych managerów,
  • stworzenie nowych, efektywnych zespołów do nowego oddziału.

Zastosowane rozwiązanie:

Firma XYZ podczas poszukiwań rozwiązania swojego problemu zgłosiła się do specjalistów Smart MBC. Do realizacji wyżej wymienionych celów specjaliści Smart MBC polecili skorzystanie z gry symulacyjnej, której efektem jest kształcenie postaw umiejętnego radzenia sobie podczas delegowania zadań pracownikom. Gra została stworzona przez doświadczonych ekspertów. Kierownictwo firmy XYZ zdecydowało się na zakup narzędzia, zwłaszcza ze względu na jego niską cenę i możliwość wykorzystania w ramach ćwiczeń także wśród managerów z dłuższym stażem. Fabuła gier symulacyjnych przypomina realne sytuacje, a jej celem jest wypracowanie najlepszych rozwiązań przedstawionych okoliczności. Dodatkowym atutem jest automatycznie generowany raport, który wskazuje “graczom” ilość popełnionych błędów na każdym etapie procesu.

Rezultaty:

  • rozwinięcie kompetencji managerskich wśród nowych i obecnych liderów,
  • wypracowanie schematów działania podczas delegowania zadań,
  • zbudowanie autorytetu nowych managerów.


Case study przygotowany przez Dział Rekrutacji w firmie Smart MBC

KONTAKT / AUTOR
Marta Bober
PR Manager
Smart MBC
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.