Podniebna podróż marzeń
Decydując się na podróż samolotem wybieramy najczęściej przelot w klasie ekonomicznej. Podyktowane jest to względami finansowymi, gdyż miejsce w klasie biznes lub pierwszej kosztuje nawet do dziesięciu razy więcej.
2016-07-12, 10:30

Coraz częściej jednak, szczególnie przy dłuższych lotach, wolimy zapłacić drożej za wyjątkowo komfortowe warunki. Co zyskujemy decydując się na podróż w pierwszej klasie?

Lot potrafi być niezwykle wycieńczający dla organizmu, szczególnie jeśli na długą, międzykontynentalną wycieczkę wybieramy klasę ekonomiczną. Dosyć wąskie, ograniczające ruch siedzenia oraz brak możliwości rozłożenia ich sprawiają, że po wyjściu z samolotu czujemy dyskomfort i zmęczenie. Ponadto w większość przypadków przez całą podróż nie mamy najmniejszej możliwości odseparowania się od współpasażerów, wybór dostępnych dań jest znacznie ograniczony, a długi pobyt na pokładzie musimy sobie umilić we własnym zakresie, gdyż nie dostajemy do dyspozycji żadnego pakietu rozrywkowego. Choć podróżowanie samolotem kojarzy się z pewnym luksusem i nie da się zaprzeczyć, iż niezależnie od wybranego pakietu podróżny może liczyć na profesjonalną i kompleksową obsługę, różnice między ofertą klasy ekonomicznej, a biznes lub pierwszej są kolosalne.

Linie lotnicze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że klient, który płaci niebotyczne pieniądze za bilet oczekuje w zamian odpowiadającego cenie luksusu. Dlatego też wybierając przelot w najdroższej, pierwszej klasie nie otrzymujemy w zamian jedynie większego siedzenia oraz liczniejszej karty dań. Niejednokrotnie podróż w wydzielonej, ekskluzywnej strefie porównać można do pobytu w najwyższej klasy pięciogwiazdkowym hotelu. Pasażerowie podczas lotu nie siedzą w kilkuosobowych rzędach, jak w klasie ekonomicznej, lecz w wygodnych, jednoosobowych, zapewniających prywatność, kabinach, w których istnieje możliwość rozłożenia siedzeń do pozycji leżącej. Ponadto linie lotnicze zapewniają klientom pościele, kołdry i poduszki wykonane z najwyższej klasy materiałów, koce oraz piżamy, dzięki czemu przestrzeń, w której się znajdują nabiera bardziej cech dość wąskiego, lecz bardzo ekskluzywnego pokoju, niż części samolotowego pokładu. W niektórych większych samolotach typu dreamliner lub jumbo jet pasażerowie pragnący jeszcze większej prywatności mogą za pomocą ruchomych ścian przemeblować swoją przestrzeń i zamienić ją w mały, przytulny pokój. Linie Air France oraz Emirates oferują swoim pasażerom nawet zamykane kabiny.

Również serwowane posiłki różnią się diametralnie od tych oferowanych w klasie ekonomicznej. Podróżni mogą wybierać spośród obszernego menu skomponowanego przez szefów kuchni z najbardziej prestiżowych restauracji, a ich dania serwowane są na wysokiej jakości porcelanie. Wiele linii lotniczych zaopatrzonych jest także w bardzo dużą liczbę najróżniejszych napojów, przede wszystkim alkoholowych. W kwestii tej przoduje między innymi Lufthansa, która oferuje swoim pasażerom wina wybrane przez wykwalifikowanych sommelierów. Przewoźnicy dają swoim klientom nie tylko możliwość wyboru dań - niektórzy przygotowują je nawet zgodnie z życzeniami gości - oraz napojów, ale również czasu ich serwowania.

Aby umilić pasażerom lot i zminimalizować dyskomfort związany z długą podróżą linie lotnicze dysponują bardzo bogatym pakietem rozrywkowym. W standardzie pierwszej klasy znajduje się między innymi monitor z dostępem do Internetu oraz dużą baza filmów, muzyki i gier. Emirates zapewnia swoim klientom dodatkowo możliwość korzystania z telefonu i wyposaża swoje fotele w opcję masażu. Niektórzy przewoźnicy ponadto obligują swoich pracowników, by systematycznie dbali o poziom rozrywki i sami zabawiali pasażerów na przykład rozmową. Zwyczajowo przestrzeń pierwszej klasy skonstruowana jest także tak, aby pasażerowie nie odczuwali różnicy ciśnień, a ściany oraz podłoga wykonane są z materiałów wytłumiających wszelkiego rodzaju hałas, dzięki czemu pasażerowie niemalże w ogóle nie odczuwają tego, iż znajdują się w wysoko ponad lądem.

Linie lotnicze przykładają dużą wagę nie tylko do wysokich standardów obsługi podczas lotu. Klienci, którzy decydują się na luksus pierwszej klasy mogą liczyć na specjalne przywileje na długo przed rozpoczęciem podróży. Wielu przewoźników zapewnia swoim pasażerom dowóz na lotnisko komfortowymi limuzynami, a w niektórych przypadkach także nocleg w ekskluzywnych hotelach. Po dotarciu na miejsce podróżni mają do dyspozycji wydzielone strefy VIP oraz osobne stanowiska służące do odprawy. Ponadto jako pierwsi wchodzą na pokład samolotu, gdzie czeka na nich powitalna lampka szampana. Ważnym udogodnieniem jest również możliwość zabrania ze sobą większego bagażu - pasażerowie mogą często zabrać do trzech walizek o wadze mniej więcej 30 kg każda.

Klienci pierwszej klasy, ze względu na wysoką cenę biletów stanowią dla linii lotniczych bardzo ważne źródło dochodu, dlatego przewoźnicy prześcigają się w oferowanych udogodnieniach. Podróżni decydujący się na taki wydatek mają czuć, iż są pasażerami priorytetowymi, o których potrzeby dba się w każdym, najmniejszym calu. Choć ceny biletów w pierwszej klasie mogą momentami przyprawić o zawrót głowy, warto pamiętać o tym, że poniesione koszty idą w parze z niesamowitym luksusem i wysokim standardem obsługi, który każdy lot zamieni w przyjemny, komfortowy wypoczynek.

Źródła:

http://www.biznes.newseria.pl

http://life.forbes.pl

KONTAKT / AUTOR
Marta Bober
PR Manager
Smart MBC
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.