Narzędzia HR, które koniecznie musisz poznać
Praca HR-owca jest niezwykle ciekawa, ale jednocześnie wymagająca. Niejednokrotnie trzeba walczyć z ograniczeniem czasowym i trudnościami, jakie stawia proces rekrutacyjny.
2015-10-28, 11:02

Na szczęście w branży pojawiają się nowe narzędzia, które pomogą usprawnić wykonywanie obowiązków. Jesteś Rekruterem? Koniecznie musisz je poznać!

Grywalizacja

Jak się okazuje gry komputerowe mogą okazać się pomoce w procesie rekrutacyjnym. Perspektywa ta brzmi zachęcająco i z pewnością zachęci do aplikowania ludzi młodych, czyli miłośników wszelkiego rodzaju gier i przygód. Gra stworzona na potrzeby rekrutacji będzie odzwierciedlała wiedzę i umiejętności Kandydata. Dzięki grywalizacji aplikanci mogą konkurować ze sobą i dobrze się przy tym bawić.

 

Wideorekrutacja

Pracujesz w Warszawie, a Kandydaci, którzy starają się o pracę, są mieszkańcami Krakowa, Poznania czy Wrocławia? Żaden problem. Wideorekrutacja pozwoli Ci pokonać ograniczenia związane z lokalizacją rozmowy kwalifikacyjnej. Będziesz mógł zaprosić swoich aplikantów do wygodnej rozmowy w dowolnym miejscu i dogodnym czasie. Wszystkie te cechy korzystnie wpływają na atmosferę i jakość przeprowadzanej rekrutacji. Ponadto istnieje możliwość wielokrotnego odtwarzania nagrań, nawet na smartfonach, dzięki czemu można dzielić się nimi z pozostałymi pracownikami w celu dokonania wspólnej analizy. Wykorzystanie multimedialnych narzędzi powinno szczególnie zainteresować młodsze pokolenia, które właśnie wkraczają na rynek pracy.

 

Analiza grafologiczna

Przeprowadzanie analizy grafologicznej jest charakterystyczne przede wszystkim podczas rekrutacji pracowników wysokiego i średniego szczebla. Wynik analizy wskaże cechy osobowości Kandydata, które są ważne w kontekście pracy, o którą się stara. Co więcej, przybliży także informacje związane z zachowaniem się aplikanta w sytuacji kryzysowej. Analiza grafologiczna pozwoli sprawdzić, czy sylwetka Kandydata pasuje do profilu stanowiska. Jest to szczególnie istotne, ponieważ odpowiednie dopasowanie będzie rzutować na osiągane wyniki oraz relacje pomiędzy współpracownikami. Badanie jest w pełni bezpieczne i zawsze przeprowadzane za zgodą Kandydata.

 

Narzędzia odczytujące emocje

Z ludzkiej twarzy można wiele wyczytać. Obserwując mimikę możemy dowiedzieć się co czuje i myśli dana osoba. Zastosowanie tego narzędzia będzie pomocne podczas rozmowy kwalifikacyjnej, w której odczytanie reakcji Kandydata na zadawane pytania oraz udzielane odpowiedzi jest niezwykle cenne. Pokazuje ona, czy rozmówca zgadza się z tym, co mówimy i czy naprawdę akceptuje proponowane warunki, czy też nie.

 

Zamiłowanie do najnowszych technologii w dzisiejszym świecie sprawia, że zainteresowanie wymienionymi narzędziami wzrasta w szybkim tempie. Ich funkcjonalność zostaje doceniana, ponieważ decyduje o warunkach pracy HR-owców i  wpływa na poprawę ich produktywności. Wszystko, co może usprawnić codzienną pracę jest szczególnie mile widziane w gronie HR-owców.

KONTAKT / AUTOR
Marta Bober
PR Manager
Smart MBC
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy