Biuro Prasowe Smart MBC
Wideorekrutacja live rozwiązaniem na trudności rekrutacyjne
Procedura rekrutacyjna bywa czasochłonna i wymaga wiele wysiłku. Rekruter w szybkim czasie musi znaleźć osoby, które będą odpowiadały wymaganiom pracodawców.
Narzędzia HR
2015-10-28, 11:22
Wideorekrutacja a komunikator wideo
Bardzo często w firmie bywa tak, że jej pracownicy znajdują się w różnych miejscach na świecie, wykonując tam swoje obowiązki.
Narzędzia HR
2015-10-28, 11:10
Narzędzia HR, które koniecznie musisz poznać
Praca HR-owca jest niezwykle ciekawa, ale jednocześnie wymagająca. Niejednokrotnie trzeba walczyć z ograniczeniem czasowym i trudnościami, jakie stawia proces rekrutacyjny.
Narzędzia HR
2015-10-28, 11:02
Rozwiązanie dla kandydatów chcących wyróżnić się na rynku pracy - na przykładzie przedstawiciela handlowego
Przedstawiciel handlowym jest stanowiskiem niezbędnym do poprawnego funkcjonowania wielu firm.
Case study
2015-10-22, 09:13
Wyróżnij się! Adam odc. 2
Od dłuższego czasu mam pełne ręce roboty! Nie mam nawet czasu na swoje ulubione filmy orientalne. A swoją drogą, jakie Wy lubicie filmy? ;) Ok, to wróćmy do poprzedniej notki, w końcu obiecałem Wam opowiedzieć, jak to zrobiłem, że zostałem grafikiem.
Historie sukcesu
2015-10-21, 11:40
Co zrobić, kiedy zaległe niedociągnięcia namnażają bieżące problemy?
Dział administracji stanął przed wyzwaniem uporządkowania teczek pracowniczych. Niektóre z nich nie były aktualizowane od kilku miesięcy.
Case study
2015-10-21, 11:28
Poinformowany kandydat to zadowolony kandydat!
Niezależnie od rangi stanowiska, na jakie trwa rekrutacja, informacja zwrotna powinna być nieodzownym elementem tego procesu.
Dla rekruterów i HRowców
2015-10-20, 11:20
Chcesz być studentem - ambasadorem?
Rok akademicki rozpoczął się na dobre i studenci już zaaklimatyzowali się w swoim środowisku. Zaczynają się także poszukiwania dodatkowego zajęcia dla siebie. Dlaczego?
Dla kandydatów
2015-10-20, 10:25
Działania rekrutacyjne mające na celu przyciągnięcie młodych osób do pracy
Firma XYZ to jeden ze sprzedawców odzieży i wyrobów tekstylnych w Polsce. Przedsiębiorstwo posiada sieć sklepów w całym kraju. W celu zwiększenia zysków firmy i przyciągnięcia większej ilości klientów Dział Marketingu w przedsiębiorstwie zaplanował akcje promocyjne, które miały zostać przeprowadzone w najbardziej rentownych salonach.
Case study
2015-10-19, 09:03
Rozwiązanie dla kandydatów chcących wyróżnić się na rynku pracy - na przykładzie stewarda/stewardessy
Wiele osób, szukających pracy, staje przed wyzwaniem, jakim jest duża konkurencja na rynku pracy. Wyróżnienie się spośród licznych kandydatów o podobnych kompetencjach może być dużym problemem, szczególnie w przypadku bardzo atrakcyjnych stanowisk, cieszących się dużą popularnością
Case study
2015-10-19, 08:54
Wyróżnij się! Paulina odc. 2
Uff… jak dobrze, że mam teraz chwilę dla siebie! Ciasto już rośnie w piekarniku i pięknie pachnie. Dzisiaj idziemy na roczek mojej siostrzenicy, piekę dla niej małe babeczki czekoladowe. Nie byłabym sobą, gdybym nie przygotowała pięknych ozdób, których w nim wykorzystam!
Historie sukcesu
2015-10-15, 10:27
6 rzeczy, które sprawią, że Twój profil na LinkedInie będzie profesjonalny!
Nie od dziś wiadomo, że konto na LinkedInie jest jednym z must have na rynku pracy. Oczywiście, nikt nie mówi o tym, że bez konta na portalu biznesowym nie ma szans na znalezienie wymarzonej pracy. Jednak, jeśli raz założony i na bieżąco aktualizowany profil może przybliżyć nas do sukcesu, dlaczego z tego nie skorzystać?
Dla kandydatów
2015-10-15, 09:00
Head hunting specjalisty z Polski do Londynu
Międzynarodowa firma produkcyjna posiadająca zakład na terenie Polski, stanęła przed wyzwaniem rekrutacji na stanowisko Key Account Managera do Londynu. Trudność rekrutacji polegała na kilku aspektach.
Case study
2015-10-14, 22:00
Łagodne zwalnianie pracowników - outplacement
Podjęcie decyzji o zwolnieniu pracowników, niezależnie od przyczyny, nie należy do łatwych i przyjemnych. Pomimo konieczności podjęcia tego kroku, pracodawca powinien zadbać o zwalniane osoby i zapewnić im odpowiednie wsparcie. W takich momentach pracodawcy sięgają po dedykowane rozwiązania i starają się znaleźć odpowiednią receptę. Mowa tutaj o outplacemencie.
Dla rekruterów i HRowców
2015-10-14, 13:55
Analiza profilu osobowego jako narzędzie wspierające podejmowanie decyzji rekrutacyjnych
Każdy proces rekrutacyjny kończy się, a przynajmniej powinien, podjęciem decyzji o zatrudnieniu wybranej osoby.
Case study
2015-10-13, 09:41
Outsourcing pracowników jako recepta na zmieniające się zapotrzebowanie personalne w firmie
Firma produkcyjna XYZ stanęła przed wyzwaniem realizacji dużego zamówienia dla odbiorcy swoich produktów. Wiązało się to z potrzebą zatrudnienia dodatkowych osób.
Case study
2015-10-13, 09:30
Motywowanie poprzez wyznaczanie celów
Wyzwaniem, przed jakim stanęliśmy, była niedostateczna realizacja wyznaczonych przez zwierzchników celów. Zadania nie były w pełni realizowane lub osiągane wyniki nie były zgodne z wcześniejszymi ustaleniami. Szczególny problem stanowiło wykonywanie zadań długoterminowych lub takich, które nie miały określonego czasu na wykonanie, a wymagały od pracowników cykliczności i powtarzalności.
Case study
2015-10-13, 09:26
Co zrobić, kiedy zbyt często zmieniają się pracownicy w firmie?
Firma Smart MBC stanęła przed wyzwaniem znalezienia odpowiedniego rozwiązania w sytuacji nadmiernej rotacji pracowników. Problem ten dotknął jedną z firm o profilu produkcyjno-usługowym, mającą kilkadziesiąt punktów na terenie całej Polski. W efekcie firma borykała się z trudnościami wynikającymi z nadzorowaniem wielu otwartych procesów rekrutacyjnych.
Case study
2015-10-13, 09:14
Profilowanie stanowisk - jak zaplanować ścieżkę rozwoju?
W każdej organizacji istnieją stanowiska utarte, które funkcjonują w niej od lat- są niezbędne, praktycznie niezmienne, a klucz doboru osób na nie to klarowny element procesu rekrutacyjnego. W każdej organizacji zdarzają się jednak sytuacje, w których pojawia się potrzeba utworzenia zupełnie nowego stanowiska.
Case study
2015-10-12, 15:04
Recenzja Smart CV
Zapraszamy do lektury recenzji Smart CV opublikowanej na blogu marketingowym Fari.pl
Recenzje i wypowiedzi eksperckie
2015-10-12, 10:00
Wywiad dla portalu Osobyzasoby.pl - Psychometria
Czy wykorzystanie analiz psychometrycznych w rekrutacji wyszło z mody? A może po prostu bardziej świadomie po nie sięgamy? No właśnie – kiedy warto rozważyć wykorzystanie psychometrii w procesie rekrutacyjnym, z jakimi wyzwaniami się to wiąże i w rekrutacji na jakie stanowiska okaże się najbardziej pomocna – o tym, specjalnie dla Was opowiada Weronika Sierant, HR Manager w firmie Smart MBC, która na co dzień zajmuje się wykonywaniem analiz psychometrycznych.
Recenzje i wypowiedzi eksperckie
2015-10-09, 12:19
Wypowiedź naszego eksperta dla INNPoland.pl
W lipcu urzędy pracy podjęły decyzję o wykreśleniu z rejestru bezrobotnych 9,8 tys. osób. Pomimo proponowania im ofert pracy lub innej formy pomocy – te decydowały się je odrzucać. Liczba ta wzrosła blisko dwukrotnie w porównaniu do ubiegłego roku – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”. Często osoby zarejestrowane w pośredniaku wolą pracować w szarej strefie. Do tego nie chcą przyjąć zatrudnienia w formie umów cywilnoprawnych, które często oferują im urzędy.
Recenzje i wypowiedzi eksperckie
2015-10-08, 14:58
Wywiad dla portalu Osobyzasoby.pl - Wideorekrutacja
Czym się różni wideorekrutacja od rekrutacji poprzez skype? Jak można sprytnie usprawnić proces rekrutacyjny przy napiętym harmonogramie i ograniczonych zasobach? Kiedy warto skorzystać z zalet wideorekrutacji? Zapraszamy na wywiad na temat wideorekrutacji z Sandrą Kluzą, Marketing Managerem w firmie Smart MBC.
Recenzje i wypowiedzi eksperckie
2015-10-08, 14:47
Wywiad dla portalu Mediarun.pl
O skutecznych sposobach rekrutacyjnych, nowych technologiach i wyzwaniach, które stoją przed branżą HR opowiada Patryk Mordel, właściciel marki Smart MBC i Prezes Zarządu.
Recenzje i wypowiedzi eksperckie
2015-10-08, 14:25
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.