Biuro Prasowe Smart MBC
Wyróżnij się! Ania odc. 1
Matura, matura, matura...w kółko słyszę o maturze.. Wiem, to bardzo ważny egzamin, ale po co te nerwy. Rodzice wciąż mi powtarzają, żebym więcej się uczyła zamiast całe dnie spędzać w kuchni...
Historie sukcesu
2015-10-08, 10:39
Wyróżnij się! Adam odc. 1
Podróż do pracy była dziś wyjątkowo męcząca. Rankiem całe miasto stoi w korkach, w autobusach i tramwajach tłok i ścisk – znacie to? ;)
Historie sukcesu
2015-10-08, 10:36
Wyróżnij się! Paulina odc. 1
Dzień rozpoczął się całkiem zwyczajnie. Rano pomogłam pakować się dzieciakom do szkoły, odprowadziłam je i tak, jak każdego dnia, machałam im na do widzenia. Lubię swoje życie i nigdy nie narzekam na to, jakie ono jest, a jakie mogłoby być...
Historie sukcesu
2015-10-08, 10:29
Paulina, Anna, Adam... Kto następny?
Teraz poznasz trzy osoby, które tak jak Ty, postanowiły zawalczyć o swoje marzenia. Będziesz mógł śledzić ich losy i sam przekonać się, że warto podjąć próbę poszukiwań upragnionej pracy dającej radość i satysfakcję.
Historie sukcesu
2015-10-08, 10:23
Poznaj pewną historię...
Za siedmioma górami, za ośmioma lasami, za siedmioma rzekami… a nie, chwila! To było tutaj, w sąsiednim mieście!
Historie sukcesu
2015-10-08, 10:20
(Nie)spóźniam się do pracy!
„Muszę odprowadzić dziecko do szkoły, były korki, nagle pogoda się popsuła” – takie wymówki niekiedy padają z ust polskich pracowników. Pracodawcy przestali już na nie reagować, jednak, jak pokazuje nam życie, kreatywność osób zatrudnionych jest nieskończona. Każdy dzień przynosi nowe pomysły, które mogą być wymówką, żeby przyjść do pracy „piętnaście po dziewiątej”. A Ty z nich korzystasz?
Dla kandydatów
2015-10-08, 09:50
5 powodów dla których praca dorywcza jest dobrą alternatywą
Umowa zlecenie czy umowa o dzieło często odbierane są negatywnie i omijane przez pracowników. Podjęcie decyzji o danej formie zatrudnienia wiąże się z aktualną sytuacją życiową oraz posiadanym doświadczeniem zawodowym. Dlaczego praca dorywcza nie jest tak straszna, jak ją malują?
Dla kandydatów
2015-10-08, 08:32
9 pytań, których nie chcesz usłyszeć, a na pewno usłyszysz szukając pracy
Szukanie pracy wiąże się nieodłącznie z chodzeniem na rozmowy kwalifikacyjne. Czasami przeprowadza je profesjonalny rekruter, czasami jest to osoba z działu poszukującego pracownika, nie posiadająca odpowiednich kompetencji. Niezależnie od tego, kto będzie z nami rozmawiał, jedno jest pewne: będzie zadawał pytania. Także te niewygodne. Przedstawiamy listę pytań, które często pojawiają się podczas rozmowy o pracę, a które sprawiają kandydatom najwięcej trudności.
Dla kandydatów
2015-10-07, 11:35
HR od kuchni - Wideorekrutacja
Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka z serii HR od kuchni poświęconego wideorekrutacji!
HR od kuchni - filmiki
2015-10-07, 11:32
HR od kuchni - wideoprezentacja
Druga odsłona serii HR od kuchni, tym razem prezentujemy Wideoprezentację - Twoje podanie o pracę w formie nagrania! :)
HR od kuchni - filmiki
2015-10-06, 14:20
HR od kuchni - Smart CV Twoje elektroniczne portfolio
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmiku z serii HR od kuchni. Tym razem jest on poświęcony Smart CV, czyli... No właśnie! Jeżeli jeszcze nie wiesz, a chcesz się wyróżnić na rynku pracy, koniecznie musisz obejrzeć filmik! :)
HR od kuchni - filmiki
2015-10-06, 10:03
Studenckie podróże
Życie studenckie, imprezy, wyjścia ze znajomymi, których nie widzieliśmy od lat… To wszystko jest ważne, jednak warto także zapoznać się z możliwościami, jakie proponuje nam uczelnia czy firmy zagraniczne. Jak nie podczas studiów, to kiedy? Później praca, rodzina i brak czasu na własny rozwój, a jeżeli marzymy o wysokim stanowisku w renomowanej organizacji, to warto o tym czasami pomyśleć.
Dla kandydatów
2015-10-02, 08:33
Wzrost popularności mobbingu w pracy
Agresywne zachowanie, nękanie, a może zastraszanie innych pracowników albo podwładnych? Są to tylko wybrane spośród wielu zachowań, które przemawiają za mobbingiem w miejscu pracy. Termin ten stał się w ostatnich latach bardzo popularnym zjawiskiem. Mimo to, wiele osób boi się tego stwierdzenia i walki z nim.
Dla kandydatów
2015-10-01, 10:19
Studencie, zadbaj o swoje CV!
Już za kilka dni początek nowego roku akademickiego - kilkanaście tysięcy młodych ludzi rozpocznie kolejny etap swojego życia. Jest to niewątpliwie piękny okres - czas zawierania najważniejszych przyjaźni, czy nawet miłości, zdobywania wiedzy i wspaniałej zabawy. Warto jednak zadbać o to, by był to także czas wykorzystywany na zdobywanie doświadczenia zawodowego.
Dla kandydatów
2015-09-15, 10:39
Przestrzeń biurowa, czyli jaki wpływ na pracę ma otoczenie
W biurze spędzamy przynajmniej połowę naszego dnia. Z tego powodu istotne jest, abyśmy przychodzili do niego z przyjemnością. Nasza chęć do pracy, motywacja i efektywność zależą od wielu czynników m. in. atmosfery, ludzi, zaspokojenia podstawowych potrzeb oraz miejsca przy którym pracujemy. Można wymieniać bez końca istotne rzeczy, które wpływają na stan naszego ducha i chęć do podjęcia się pracy.
Dla kandydatów
2015-09-15, 10:14
Analiza psychometryczna nie taka straszna
Dzisiaj procesy rekrutacyjne wyglądają inaczej, niż 10 lat temu – są bardziej rozbudowane i wymagają od kandydata zaprezentowania określonych kompetencji. Rekruterzy coraz chętniej wybierają nowoczesne formy rekrutacji i innowacyjne narzędzia HR: wideorekrutację, czy analizę psychometryczną. Niezależnie od tego, przed jakim wyzwaniem staniesz jako kandydat, nie bój się go podjąć i zawalcz o swoją karierę!
Narzędzia HR
2015-09-07, 11:57
Czas na zabawę - o integracji w pracy
Nieśmieszne zabawy, długa droga autobusem i pragnienie powrotu do domu – z tym najczęściej kojarzą się wyjazdy integracyjne. Jest tak dlatego, że często są one źle
i nieprofesjonalnie prowadzone. Dzieje się tak ze szkodą zarówno dla pracowników, jak i pracodawców ponieważ gry i zabawy są wbrew pozorom świetnym narzędziem do scalania zespołu.
Dla rekruterów i HRowców
2015-08-24, 12:33
10 informacji, których nie musisz już umieszczać w CV
Zmieniające się trendy oraz sezonowe nowinki nie omijają także branży HR. Choć nowe technologie rozwijają się w zawrotnym tempie, zmiany dotykają również tak podstawowych elementów, jak strój obowiązujący podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy wzory dokumentów aplikacyjnych. Zarówno tym, którzy poszukują pracy po raz pierwszy, jak i tym, którzy przystępują do tego po długiej przerwie, może być trudno zorientować się w tym, jakie informacje obecnie powinny znaleźć się w CV.
Dla kandydatów
2015-08-24, 12:24
Czy wideorekrutacja zrewolucjonizuje pracę HR-owców?
Codzienna praca rekruterów zmienia się wraz z pojawianiem się nowych technologii. HR-owiec musi dostosować się do wymogów, jakie stawia dzisiejszy rynek pracy.

Coraz częściej rekruterzy sięgają po narzędzia związane z Social Media i Internetem. Modyfikacje dotyczące formy komunikacji pomiędzy rekruterem a kandydatem dotykają nawet tradycyjnej rozmowy kwalifikacyjnej.
Narzędzia HR
2015-08-21, 10:40
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.